Nowoczesne projekty domów z bali drewnianych

Projekty domów z bali drewnianych od lat cieszą się niesłabnącą popularnością pośród świadomych inwestorów. Nie ma w tym nic dziwnego — skonstruowany przez fachowców projekt domu z bali i odpowiednio konserwowany dom, jest równie trwały, co klasyczne domy murowane oraz w niczym im nie ustępuje. Wykorzystanie naturalnego, w pełni ekologicznego surowca zapewnia konstrukcji niepowtarzalny mikroklimat oraz nadaje jej prawdziwego uroku i ciepła.

Dom z bali drewnianych oferuje także możliwość odważnej ekspozycji naturalnego materiału lub wykorzystania tzw. suchej zabudowy w celu osłonięcia go. Drewnianą konstrukcję z pewnością docenią wszyscy miłośnicy estetycznych rozwiązań, szukający dodatkowo możliwości obcowania z naturą oraz ucieczki od codziennego, miejskiego zgiełku. Indywidualnie dobrany projekt domu z bali to rozwiązanie pozwalające stworzyć niepowtarzalną, ponadczasową przestrzeń, do której codzienny powrót będzie prawdziwą przyjemnością.

Projekty domu z bali

Dostępne w naszej ofercie projekty domów z bali zawierają w sobie wszystkie zalety sprawdzonego i cenionego budownictwa drewnianego. Ze względu na naturalny i harmonijny charakter konstrukcji, oferowane projekty domów z bali drewnianych doskonale odnajdą się w wiejskim krajobrazie, choćby pośród przestronnych łąk i pól. Idealnym rozwiązaniem będzie również działka podmiejska, sąsiadująca z lasem. Ukończony obiekt wyróżnia się niezwykłą wszechstronnością, co zapewnia pełną swobodę wyboru i pozwala na dowolne ozdobienie wnętrza. Pomieszczenia w domu z bali doskonale zaprezentują się zaaranżowane w modnym stylu rustykalnym, skandynawskim lub minimalistycznym. W trakcie projektowania domów z bali i planowaniu drewnianej konstrukcji warto pamiętać o jakości wykorzystanego materiału. Wybór trwałego, jakościowego surowca przełoży się na użyteczność i stabilność obiektu przez długie lata.

Projekt domu z bali – ekologia i praktyczność w jednym

Domy z bali drewnianych mają wiele zalet, zarówno ze względu na właściwości wykorzystanego surowca, jak i na charakterystykę samego procesu konstrukcyjnego. Drewniane domy są w pełni przyjazne dla zdrowia, a dzięki niepowtarzalnej estetyce, z łatwością wyróżniają się na tle tradycyjnej zabudowy jednorodzinnej. Do tego, kwalifikuje się je zazwyczaj jako konstrukcje energooszczędne oraz stosunkowo tanie w eksploatacji.

Nowoczesne domy z bali drewnianych spełniają wszelkie wymogi izolacji cieplnej, znacznie ograniczając tym samym utratę energii termicznej. Warto dodać, że naturalny materiał nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko, co czyni go w pełni ekologicznym. W porównaniu z tradycyjnym budownictwem proces konstrukcji domu z bali drewnianych nie wymaga zaawansowanych robót budowlanych, a do tego jest on zdecydowanie mniej pracochłonny. Pośród licznych zalet domu z bali drewnianych, zdecydowanie można wymienić również całoroczny charakter konstrukcji. Samoregulujący się poziom wilgotności drewna prowadzi do wychłodzenia budynku w lecie oraz ocieplenia przestrzeni w zimie, co dodatkowo zwiększa poziom komfortu użytkowania obiektu.

Ile kosztuje gotowy projekt domu z bali?

Jeszcze do niedawna, budowa domu z bali drewnianych była w opinii publicznej dość kosztownym, a nawet prestiżowym przedsięwzięciem, wiążącym się z dużym nakładem pracy, czasu i pieniędzy. Jakościowy, naturalny surowiec wykorzystany w konstrukcji jest cenny, jednak trudno mówić o przesadnie wygórowanej cenie. Konstrukcja całorocznego domu z bali, bardzo często okazuje się bowiem tańsza od klasycznego domu murowanego. Koszt budowy domu z bali jest zależny od wielu czynników, pośród których można wymienić powierzchnię netto samej konstrukcji, kubaturę, rodzaj przewidzianego zadaszenia, a także dodatkowe elementy w postaci zdobień i ozdób. W ofercie naszego serwisu można znaleźć zarówno projekty domów z bali tanich w budowie, jak i takie, wymagające nieco większego nakładu finansowego. Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na podstronach poszczególnych projektów oraz kontaktując się z nami. Należy pamiętać, że koszty budowy mają charakter prognozowy.

Sprawdź nasze gotowe projekty domów z bali drewnianych!